Brandenburgliga
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 17 teams
- Players: 435
- Foreigners: 97 Players 22.3%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 26.8
Matchday 11 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Preuss | 4:2 | VSE (17.) | ||
Fri
Oct 27, 2023
- 7:30 PM
|
||||
112 · Artwin Archut | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
13' | 1:1 | |||
28' | 2:1 | |||
41' | 3:1 | |||
3:2 | 62' | |||
89' | 4:2 | |||
(4.) SVG 90 | 0:0 | FCF (1.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 2:00 PM
|
||||
153 · Andy Schmidt |
(6.) UK | 4:1 | Blau-W (5.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 3:00 PM
|
||||
217 · Jacqueline Lünser | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
58' | 3:0 | |||
65' | 4:0 | |||
4:1 | 83' | |||
(3.) MSV 19 | 2:2 | FC Con (13.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 3:00 PM
|
||||
102 · Jacob Slotta | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
44' | 2:0 | |||
2:1 | 45+3' | |||
76' | ||||
2:2 | 80' | |||
(10.) SV Zeh | 3:4 | Oranie (12.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 3:00 PM
|
||||
197 · Steven Hebbe | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 21' | |||
1:2 | 29' | |||
1:3 | 34' | |||
47' | 2:3 | |||
2:4 | 52' | |||
66' | 3:4 | |||
(2.) GWA | 3:0 | Fortun (14.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 3:00 PM
|
||||
122 · David Schrödter | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
36' | 2:0 | |||
69' | 3:0 | |||
(16.) WFC | 4:0 | SV Grü (15.) | ||
Sat
Oct 28, 2023
- 3:00 PM
|
||||
43 · Tobias Collin | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
14' | 2:0 | |||
16' | 3:0 | |||
38' | 4:0 | |||
(9.) TuS Sa | 0:3 | BSC (11.) | ||
Thu
May 16, 2024
- 6:00 PM
|
||||
185 · Andy Schmidt | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 35' | |||
0:3 | 43' | |||
Table Brandenburgliga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | GW Ahrensfelde | 10 | 25 | 26 | |
2 | 1.FC Frankfurt | 11 | 24 | 25 | |
3 | MSV Neuruppin | 10 | 5 | 19 | |
4 | U. Klosterfelde | 10 | 15 | 18 | |
5 | G. Schöneiche | 11 | 4 | 17 | |
6 | Pr. Eberswalde | 11 | -1 | 16 | |
7 | Petershagen-E. | 10 | -1 | 16 | |
8 | Einheit Bernau | 10 | -4 | 15 | |
9 | Sachsenhausen | 10 | 8 | 12 | |
10 | Brandenburg. SC | 10 | 1 | 12 | |
11 | Oranienburg | 11 | -5 | 12 | |
12 | SV Zehdenick | 11 | 2 | 11 | |
13 | C. Buckow/Wald. | 10 | -3 | 9 | |
14 | Werderaner FC | 10 | -8 | 9 | |
15 | F. Babelsberg | 10 | -12 | 8 | |
16 | GW Lübben | 10 | -16 | 8 | |
17 | Victoria Seelow | 11 | -34 | 6 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...