3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 494
- Foreigners: 14 Players 2.8%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 23.6
Matchday 31 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(7.) Vineta | 2:3 | Sokol (13.) | ||
Sat
May 18, 2024
- 12:00 PM
|
||||
Piotr Wisniewski | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 36' | |||
1:2 | 40' | |||
1:3 | 60' | |||
72' | 2:3 | |||
(4.) Unia S | 4:0 | Flota (14.) | ||
Sat
May 18, 2024
- 1:00 PM
|
||||
Michal Kramski | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
64' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
(12.) Cartus | 5:2 | Unia S (17.) | ||
Sat
May 18, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Pawel Szuta | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
15' | 2:0 | |||
21' | 3:0 | |||
3:1 | 38' | |||
3:2 | 51' | |||
52' | 4:2 | |||
62' | 5:2 | |||
(10.) Pogoń | 3:1 | Noteć (8.) | ||
Sat
May 18, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Tomasz Sulek | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
1:1 | 46' | |||
62' | ||||
83' | 2:1 | |||
90+4' | 3:1 | |||
(18.) KP Sta | 1:5 | Wikęd (16.) | ||
Sat
May 18, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Lukasz Buda | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
0:2 | 21' | |||
0:3 | 61' | |||
64' | 1:3 | |||
1:4 | 68' | |||
1:5 | 85' | |||
(15.) Stolem | 1:2 | Gedani (11.) | ||
Sat
May 18, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Adam Kwapisiewicz | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
30' | 1:1 | |||
1:2 | 70' | |||
(5.) Zawisz | 4:0 | Poloni (9.) | ||
Sat
May 18, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Michal Wieckowski | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
52' | 2:0 | |||
54' | 3:0 | |||
60' | 4:0 | |||
(6.) Pogon | 0:2 | Elana (2.) | ||
Sat
May 18, 2024
- 6:00 PM
|
||||
Mateusz Niedzielan | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
46' | ||||
0:2 | 90+2' | |||
(3.) Blekit | 0:1 | Swit S (1.) | ||
Sun
May 19, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Pawel Mackowiak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
52' | ||||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Swit Szczecin | 31 | 48 | 76 | |
2 | Elana Torun | 31 | 28 | 62 | |
3 | Unia Swarzedz | 31 | 17 | 57 | |
4 | Blekitni | 31 | 23 | 55 | |
5 | Zawisza | 31 | 30 | 52 | |
6 | Pogon II | 31 | 7 | 48 | |
7 | Pogoń Nowe S. | 31 | 5 | 46 | |
8 | Vineta Wolin | 31 | -14 | 45 | |
9 | Noteć Czarnków | 31 | 9 | 44 | |
10 | Polonia Sroda | 31 | -7 | 44 | |
11 | Gedania Gdansk | 31 | -2 | 44 | |
12 | Cartusia Kartuzy | 31 | 12 | 43 | |
13 | Sokol Kleczew | 31 | -5 | 42 | |
14 | F. Swinoujscie | 31 | -17 | 39 | |
15 | Stolem | 31 | -17 | 33 | |
16 | Wikęd Luzino | 31 | -26 | 25 | |
17 | Unia Solec | 31 | -38 | 21 | |
18 | KP Starogard | 31 | -53 | 13 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...