VfL Bochum | 3:2 | TSG Hoffenheim |
|
||||||||
Frosinone | 3:0 | Salernitana | |||||||||
Montpellier | 1:1 | FC Nantes | |||||||||
Real Sociedad | 0:1 | Real Madrid |
|
||||||||
QPR | 4:0 | Leeds |
|
||||||||
Ghana U17 | 5:1 | Serbia U16 | |||||||||
Sweden U16 | 3:2 | Croatia U16 | |||||||||
Kazakhstan U17 | 0:1 | Russia U16 | |||||||||
Wales U15 | 2:2 | Norway U15 | |||||||||
South Korea U15 | 1:1 | Romania U15 | |||||||||
S. Arabia U15 | 2:2 | Czechia U15 | |||||||||
Sundowns | 0:1 | Esperance | |||||||||
El Ahly | 3:0 | TP Mazembe | |||||||||
Hertha BSC | 1:1 | Hannover 96 |
|
||||||||
FC St. Pauli | 1:0 | Hansa Rostock |
|
||||||||
Arm. Bielefeld | 0:0 | VfB Lübeck |
|
||||||||
Austria Vienna | 2:2 | SCR Altach |
|
||||||||
Cerro Porteño | 0:0 | Fluminense |
|
||||||||
Cobresal | 0:2 | CA Talleres |
|
||||||||
Barcelona SC | 0:2 | São Paulo |
|
||||||||
Palestino | 3:1 | Millonarios |
|
||||||||
Adana Demirspor | 0:3 | Galatasaray |
|
||||||||
FC Dinamo | 1:1 | FC Voluntari | |||||||||
PAO U19 | postponed | Panetolikos U19 | |||||||||
Jong KAA Gent | 3:0 | OH Leuven U23 | |||||||||
FC Wezel Sport | 1:3 | Bocholt VV | |||||||||
Lyngby BK | 1:1 | Vejle BK | |||||||||
FK Cukaricki | 4:1 | Mladost | |||||||||
Vozdovac | 0:0 | Spartak | |||||||||
NK Istra | 3:0 | Slaven Belupo | |||||||||
Imatran PS | 2:3 | Peli-Karhut | |||||||||
LAUTP | 8:1 | Purha | |||||||||
FC Blackbird | 2:3 | Keuruun Pallo | |||||||||
Huima | 3:1 | ViPa | |||||||||
Komeetat | 2:3 | Rangers | |||||||||
Zulimanit | 2:2 | Yllätys | |||||||||
AFC Keltik | 0:2 | NiemU | |||||||||
FC Inter | 2:1 | Ekenäs IF | |||||||||
MYPA | 3:1 | Reipas Lahti | |||||||||
Atlantis FC II | 0:2 | FC Futura | |||||||||
PPJ Helsinki | 2:3 | Grankulla IFK | |||||||||
Masku | 1:3 | VG-62 | |||||||||
Nokian Palloseura | 4:2 | Ylöjärvi | |||||||||
Vaasa PV | 5:0 | Korsnäs FF | |||||||||
HPS | 3:1 | FC Finnkurd | |||||||||
Valtti | 5:0 | HerTo | |||||||||
MPS | 2:2 | FC Kuusysi | |||||||||
Puistolan Urh. | 2:1 | Ponnistajat | |||||||||
SAPA Helsinki | 0:3 | TuPS | |||||||||
JJK Jyväskylä | 3:1 | Espoon PS | |||||||||
Turun Weikot | 0:10 | MuSa | |||||||||
Fish United | 1:3 | TPV | |||||||||
Laaksolahti | 0:5 | HooGee | |||||||||
EsPa | 0:0 | GrIFK II | |||||||||
Piast Gliwice | 2:0 | Warta Poznan | |||||||||
Jagiellonia | 2:2 | Pogon Szczecin | |||||||||
Marek Dupnitsa | 1:1 | Septemvri Sofia | |||||||||
Pirin | 1:2 | Botev Vratsa | |||||||||
Zalaegerszeg | 1:0 | Puskás AFC | |||||||||
Michalovce | 2:0 | Banska Bystrica | |||||||||
BV Garrel | 0:1 | VfL Oythe | |||||||||
H. Friesoythe | 3:2 | VfL Stenum | |||||||||
BW Papenburg | 3:1 | TuS Esens | |||||||||
Bad Langensalza | 1:2 | FC Eichsfeld | |||||||||
Halle-Ammendorf | 2:1 | SV Dessau 05 | |||||||||
1860 Rosenheim | 2:0 | TuS Geretsried | |||||||||
SB Traunstein | 6:1 | FC Unterföhring | |||||||||
Hallbergmoos | 3:2 | TSV Kastl | |||||||||
TSV Wasserburg | 3:1 | Forstinning | |||||||||
TSV Ampfing | 0:3 | TSV Grünwald | |||||||||
SC Groß'lohe | 0:1 | FSV Stadeln | |||||||||
SC 04 Schwabach | 3:0 | SV Mitterteich | |||||||||
VfB Bretten | 2:2 | FCA Walldorf II | |||||||||
TSV Kareth | 3:1 | SC Luhe Wildenau | |||||||||
SG Marpingen | 0:5 | Hertha Wiesbach | |||||||||
RW Hasborn | 0:2 | FSV Jägersburg | |||||||||
FC 04 Singen | 0:2 | FC 08 Villingen II | |||||||||
FC Worpswede | 1:5 | Hagen/Uthlede | |||||||||
Güstrower SC | 2:5 | Malchower SV | |||||||||
TV Echterdingen | 0:6 | L-Echterdingen | |||||||||
TuS Marienborn | 1:0 | Hassia Bingen | |||||||||
FC Kray | 3:1 | FSV Duisburg | |||||||||
Victoria Seelow | 3:4 | Pr. Eberswalde | |||||||||
Türkspor 04 | 2:2 | TSV Mariendorf | |||||||||
TSV Rudow 1888 | 0:1 | Hilalspor | |||||||||
Todesfelde II | 0:3 | Eutin 08 | |||||||||
Pars N-Isenburg | 2:1 | Wald-Michelbach | |||||||||
Kapellen-Erft | 0:1 | Cronenberger SC | |||||||||
ASV Süchteln | 0:0 | DV Solingen | |||||||||
Mülheim-Kärlich | 4:1 | TuS Kirchberg | |||||||||
Köln-Flittard | 0:0 | Homburg-Nü. | |||||||||
CD Águila | 4:2 | Santa Tecla | |||||||||
Tacoma Defiance | 3:2 | The Town FC | |||||||||
Georgia Lions | 3:0 | Sav. Clovers | |||||||||
Patriotas | 0:3 | A. Bucaramanga | |||||||||
Quindío | 2:3 | Envigado | |||||||||
Once Caldas | 0:1 | Fortaleza CEIF | |||||||||
Atlético FC | 1:3 | Tigres FC | |||||||||
Orsomarso SC | 1:2 | CBJ Cali | |||||||||
Damac FC | 0:1 | Al-Taawoun | |||||||||
Al-Hilal | 3:1 | Al-Fateh | |||||||||
Al-Ittihad | 1:3 | Al-Shabab | |||||||||
Manly United | 3:2 | NWS Spirit | |||||||||
Sydney FC II | 0:2 | Sydney United | |||||||||
Knights | 0:1 | Oakleigh Cannon | |||||||||
Brisbane Roar | 3:4 | Adelaide United | |||||||||
Al-Nasr SC | 2:2 | Ittihad Kalba | |||||||||
FC Baniyas | 4:2 | Hatta Club | |||||||||
Emirates Club | 0:0 | Al-Wahda | |||||||||
Al-Wasl | 2:2 | Al-Jazira | |||||||||
Vitebsk | 1:0 | BATE Borisov | |||||||||
Dynamo Brest | 2:2 | Naftan | |||||||||
MC El Bayadh | 1:0 | USM Khenchela | |||||||||
JS Saoura | 6:0 | US Souf | |||||||||
US Biskra | 2:2 | ES Sétif | |||||||||
JS Soualem | 0:0 | Mouloudia | |||||||||
NK Maribor U19 | 3:0 | NS Mura U19 | |||||||||
NK Rudar U19 | 0:1 | NK Celje U19 | |||||||||
FC Koper U19 | 1:3 | NK Bravo U19 | |||||||||
Olimpija U19 | 1:0 | NK Krka U19 | |||||||||
NK Radomlje U19 | 0:1 | Gorica U19 | |||||||||
ND Ilirija | 2:0 | Tabor Sezana | |||||||||
Kolkheti Poti | 2:0 | FC Samtredia | |||||||||
Dinamo Tbilisi | 0:0 | FC Telavi | |||||||||
Buckley | 3:2 | Chirk AAA | |||||||||
SV Lafnitz | 2:3 | DSV Leoben | |||||||||
SV Ried | 3:0 | SKU Amstetten | |||||||||
SV Kapfenberg | 1:3 | SV Horn | |||||||||
Nacional | 2:2 | Racing Club | |||||||||
Metropolitanos | 0:2 | Lanús | |||||||||
Always Ready | 2:0 | César Vallejo | |||||||||
Fortaleza | 4:2 | Boca Juniors |
|
||||||||
Indep. Medellín | 2:1 | Defensa | |||||||||
Delfín SC | 1:2 | Internacional |
|
||||||||
Ermis Aradippou | 2:1 | PO Xylotymbou | |||||||||
Trans Narva U21 | 2:2 | Kuressaare U21 | |||||||||
Pärnu Vaprus | 2:1 | Nomme United | |||||||||
N. Wellington | 0:6 | Miramar Rangers | |||||||||
Sport Huancayo | 1:0 | CA Mannucci | |||||||||
Finn Harps | 0:2 | Cork City | |||||||||
Athlone Town | 2:1 | Cobh Ramblers | |||||||||
Bray Wanderers | 2:0 | Kerry FC | |||||||||
Treaty United | 0:2 | UCD | |||||||||
Drogheda United | 3:1 | Sligo Rovers | |||||||||
Dundalk FC | 2:0 | Bohemians | |||||||||
Shelbourne | 1:0 | St. Pat's | |||||||||
Waterford FC | 0:2 | Derry City | |||||||||
Shamrock Rovers | 1:1 | Galway United | |||||||||
Knockbreda | 3:4 | Newington | |||||||||
Ballinamallard | 0:4 | Ballyclare | |||||||||
Dergview | 2:2 | Ards FC | |||||||||
Rezeknes FA | 1:0 | Valmiera II | |||||||||
Pisa | 2:2 | Catanzaro | |||||||||
Venezia | 2:1 | Cremonese | |||||||||
FC Andorra | 1:1 | Racing | |||||||||
FC Balagne | 2:1 | SC Bastia B | |||||||||
SFC Neuilly/M | 2:3 | US Ivry | |||||||||
Bourg-en-Bresse | 3:0 | Wasquehal | |||||||||
Borgo | 1:0 | AS Beauvais | |||||||||
US Granville | 0:3 | Stade Briochin | |||||||||
Angoulême CFC | 1:0 | La Roche Vendée | |||||||||
Saumur | 2:2 | Les Herbiers VF | |||||||||
Bourgoin-Jall. | 0:2 | Andrézieux | |||||||||
De Graafschap | 3:0 | MVV Maastricht | |||||||||
Ajax U21 | 1:1 | Roda JC | |||||||||
SC Cambuur | 3:3 | FC Dordrecht | |||||||||
VVV-Venlo | 2:3 | FC Den Bosch | |||||||||
Willem II | 1:1 | FC Groningen | |||||||||
TOP Oss | 1:1 | AZ Alkmaar U21 | |||||||||
Portimonense 23 | 0:4 | Braga U23 | |||||||||
Ac. Viseu S23 | 5:2 | Rio Ave U23 | |||||||||
Santa Clara 23 | 0:0 | Leixões U23 | |||||||||
SC Farense U23 | 3:2 | Mafra U23 | |||||||||
Gil Vicente | 2:2 | Arouca | |||||||||
Airdrieonians | 0:0 | Dundee United | |||||||||
Metalist | 2:1 | Kremin | |||||||||
FC Aarau | 0:2 | AC Bellinzona | |||||||||
Unicov | 5:0 | Zlinsko | |||||||||
Kolding IF | 0:3 | Sönderjyske | |||||||||
Hilleröd F | 0:0 | Naestved BK | |||||||||
B.93 | 0:1 | AC Horsens | |||||||||
QD West Coast | 0:2 | NT Zhiyun | |||||||||
SZ Peng City | 1:3 | QD Hainiu | |||||||||
CZ Mighty Lions | 2:3 | HN FC | |||||||||
CC Yatai | 0:1 | MZ Hakka | |||||||||
ZJ FC | 1:2 | BJ Guoan | |||||||||
WH Three Towns | 2:1 | TJ Jinmen Tiger | |||||||||
CD Rongcheng | 0:1 | SD Taishan | |||||||||
NK Jarun | 2:2 | NK Vukovar 1991 | |||||||||
NK Sesvete | 1:1 | NK Dubrava ZG | |||||||||
Sleza Wroclaw | 1:1 | Carina Gubin | |||||||||
Pogon II | 0:4 | Swit Szczecin | |||||||||
KS Wiazownica | 1:3 | Czarni Polaniec | |||||||||
U. Skierniewice | 2:1 | Pelikan Lowicz | |||||||||
Wisla Kraków | 3:1 | Podbeskidzie | |||||||||
Okzhetpes | 4:1 | SD Family | |||||||||
Taraz | 3:1 | Altay Oskemen | |||||||||
Kyran | 0:1 | FK Jetisay | |||||||||
Aral Nukus | 9:2 | Zementchi | |||||||||
Dustlik T. | 5:1 | Sirdaryo FA | |||||||||
Neftchi | 1:1 | Metallurg Bk. | |||||||||
Pakhtakor | 2:3 | Sogdiana | |||||||||
Jizzax | 1:1 | Kokand 1912 | |||||||||
Chojniczanka | 1:0 | Sandecja | |||||||||
Pogon Siedlce | 0:3 | Radunia Stezyca | |||||||||
TSG Balingen | 1:0 | SG Barockstadt | |||||||||
Altglienicke | 2:3 | FC Eilenburg | |||||||||
H. Rostock II | 3:2 | BFC Dynamo | |||||||||
Chemie Leipzig | 0:0 | Babelsberg 03 | |||||||||
SpVgg Bayreuth | 4:0 | Türkgücü Münch. | |||||||||
FC Memmingen | 1:0 | Gr. Fürth II | |||||||||
FV Illertissen | 4:0 | SpVgg Ansbach | |||||||||
SC Weiche 08 | 0:1 | SV Meppen | |||||||||
Drochtersen/A. | 2:3 | Blau-Weiß Lohne | |||||||||
Spelle-Venhaus | 0:3 | Hannover 96 II |
|
||||||||
Velbert 02 | 2:1 | Wegberg-Beeck | |||||||||
FC Gütersloh | 1:3 | Schalke 04 II | |||||||||
Fortuna Köln | 2:1 | Wuppertaler SV | |||||||||
Drassburg | 4:2 | SR Donaufeld | |||||||||
FC Marchfeld | 1:3 | Mauerwerk | |||||||||
Traiskirchen | 2:3 | FavAC | |||||||||
Rapid Wien II | 3:0 | TWL Elektra | |||||||||
Ardagger | 0:0 | Oberwart | |||||||||
SR Delémont | 2:1 | FC Breitenrain | |||||||||
Esbjerg fB | 0:1 | Aarhus Fremad | |||||||||
Nyköbing FC | 0:1 | Akademisk BK | |||||||||
Fremad Amager | 3:0 | Hellerup IK | |||||||||
Thisted FC | 1:0 | Skive IK | |||||||||
Diriangén FC | 1:0 | Walter Ferretti | |||||||||
FC Motagua | 3:0 | Real Sociedad | |||||||||
CD Victoria | 1:0 | Marathón | |||||||||
F. Regensburg | 3:2 | Regensburg II | |||||||||
TSV Abtswind | 2:2 | TSV Kornburg | |||||||||
1.SC Feucht | 2:4 | SpVgg Hankofen | |||||||||
FC Denzlingen | 0:3 | Sonnenhof-Gr. | |||||||||
1. Göppinger SV | 4:1 | TSV Essingen | |||||||||
TuS Dassendorf | 4:0 | Düneberger SV | |||||||||
SC Victoria | 5:0 | SV Rugenbergen | |||||||||
TuRa Harksheide | 1:1 | USC Paloma | |||||||||
Sprockhövel | 0:1 | SF Lotte | |||||||||
FV Diefflen | 3:3 | RW Koblenz | |||||||||
FK Pirmasens | 3:0 | Quierschied | |||||||||
Pfeddersheim | 0:4 | Mechtersheim | |||||||||
FC Büderich | 4:1 | Mülheimer FC | |||||||||
TVD Velbert | 0:3 | Union Nettetal | |||||||||
Sandersdorf | 4:0 | Mo. Marienberg | |||||||||
Leher TS | 2:2 | TuRa Bremen | |||||||||
BW Bornreihe | 1:4 | BSV Rehden | |||||||||
SV Meppen II | 2:3 | SV Atlas | |||||||||
PSV U17 | 5:1 | Volendam U17 | |||||||||
Feyenoord U18 | 1:3 | Ajax U18 | |||||||||
Volna Pinsk | 3:0 | ABFF U17 | |||||||||
Red Star | 3:1 | Helfort | |||||||||
SV Donau | 1:3 | Union Mauer | |||||||||
Kottingbrunn | 0:1 | Scheiblingkir. | |||||||||
Rohrbach/G. | 1:2 | Korneuburg | |||||||||
Zwettl | 5:1 | Langenrohr | |||||||||
Rudersdorf | 0:0 | Edelserpentin | |||||||||
SC/ESV Parndorf | 0:0 | Leithaprodersd. | |||||||||
Marz | 3:4 | Halbturn | |||||||||
Weißkirchen | 3:1 | St. Valentin | |||||||||
Bad Leonfelden | 1:3 | Micheldorf | |||||||||
SPG Pregarten | 2:0 | SV Bad Ischl | |||||||||
Ilz | 2:0 | Gnas | |||||||||
ASK Köflach | 4:1 | Lebring | |||||||||
Fehring | 1:1 | Bruck/Mur | |||||||||
Frauental | 1:4 | SV Tillmitsch | |||||||||
Wildon | 0:3 | Fürstenfeld | |||||||||
FC Gamlitz | 4:1 | Schladming | |||||||||
Nürnberg U17 | 1:5 | FC Augsburg U17 | |||||||||
FC Lendorf | 1:2 | SK Treibach | |||||||||
ATSV Wolfsberg | 2:1 | Donau Klagenf. | |||||||||
SV Kraig | 1:1 | SAK Klagenfurt | |||||||||
VST Völkermarkt | 1:0 | Klagenfurt II | |||||||||
KAC 1909 | 2:1 | SV St.Jakob/Ros | |||||||||
SV Wörgl | 0:5 | Innsbrucker AC | |||||||||
Kundl | 1:1 | Völs | |||||||||
Fügen | 0:1 | Kitzbühel | |||||||||
A. Lustenau II | 2:2 | Lauterach | |||||||||
Henndorf | 1:0 | SAK 1914 | |||||||||
Grödig | 0:0 | USK Anif | |||||||||
Seekirchen | 7:0 | Bürmoos | |||||||||
FC Puch | 7:1 | Straßwalchen | |||||||||
Eugendorf | 2:0 | UFC Hallein | |||||||||
FC Basel U19 | 1:0 | Winterthur U19 | |||||||||
Racing Beirut | 0:3 | Nejmeh SC | |||||||||
Ind. Jrs. | 4:0 | Cuniburo FC | |||||||||
Metta | 1:3 | Auda | |||||||||
Uzbekistan U23 | 2:0 | S. Arabia U23 | |||||||||
Iraq U23 | 1:0 | Vietnam U23 | |||||||||
FK Istaravshan | 0:1 | ZSKA Dushanbe | |||||||||
Kuktosh | 2:1 | Barqchi | |||||||||
Mons Calpe | 2:2 | Manchester 62 | |||||||||
Ararat Yerevan | 1:1 | FC Van | |||||||||
Örebro Syr. | 2:2 | AFC Eskilstuna | |||||||||
Torslanda IK | 2:2 | FC Trollhättan | |||||||||
Ängelholms FF | 1:1 | Lunds BK | |||||||||
Ferr. Beira | 0:0 | Brera Tchumene | |||||||||
Remo Stars FC | 3:0 | Niger Tornadoes | |||||||||
Legon Cities FC | 3:2 | Berekum Chelsea | |||||||||
Kabuscorp SC | 2:2 | 1º de Agosto | |||||||||
Fiorentina U19 | 1:2 | Inter U19 | |||||||||
PERSIS | 1:2 | Persita | |||||||||
PSIS | 3:0 | Persikabo 1973 | |||||||||
RANS FC | 0:1 | Persija |
|
||||||||
Marsa FC | 0:0 | Zurrieq FC | |||||||||
Fgura Utd | 1:1 | FC Swieqi Utd. | |||||||||
Msida SJ | 1:1 | Attard FC | |||||||||
Al-Khor SC | 2:1 | Lusail City | |||||||||
Al-Shahania SC | 0:1 | Al-Bidda SC | |||||||||
Cancún FC | 0:1 | Atlante | |||||||||
Min. Zacatecas | 0:0 | Leones Negros | |||||||||
Puebla FC U23 | 3:2 | CF América U23 | |||||||||
Querétaro U23 | 1:4 | UNAM Pumas U23 | |||||||||
KAS Eupen | 1:2 | R Charleroi SC | |||||||||
FC Voran Ohe | 2:2 | SV Altengamme | |||||||||
Harburger SC | 3:1 | Concordia II | |||||||||
Cape Town Spurs | 1:0 | Richards Bay | |||||||||
TS Galaxy FC | 2:1 | Moroka Swallows | |||||||||
Sheikh Russel | 0:1 | Abahani Ltd. | |||||||||
Rahmatganj | 1:2 | Fortis FC | |||||||||
SC Poppenbüttel | 0:4 | USC Paloma II | |||||||||
Barmbek-U. | 2:1 | SC Victoria II | |||||||||
SC Nienstedten | 2:1 | Niendorf II | |||||||||
HSV III | 7:1 | SSV Rantzau | |||||||||
Norderstedt II | 0:3 | Kummerfeld | |||||||||
Annagh United | 0:0 | Bangor | |||||||||
Dundela | 2:3 | HW Welders | |||||||||
Portadown | 0:1 | Institute | |||||||||
NEUFC U21 | 0:4 | Home M FC U21 | |||||||||
Punjab FC U21 | 1:1 | Sudeva D U21 | |||||||||
Adamas SA U21 | 1:1 | Delhi FC U21 | |||||||||
Mumbai City U21 | 2:1 | Pax Nagoa U21 | |||||||||